Bir Barselona sabahından günaydın, çok erken uyanmanın güzelliği olarak serin ve tenha sokaklarda dolaşıp kahvaltı etmek harika. Bir iki saate kadar şehirde turistler ve çalışan kesim dolayısıyla oldukça hareketli bir gün başlayacak, herkes uyurken katedral etrafında sıradan olsa da her biri için uğraşılmış bir nevi sanat eseri gibi binaların gölgesinde biraz fotoğraf çekeceğiz. 
Geçtiğimiz cuma günü öğlen saatlerde Barselona’ya vardık ve havaalanından kısa bir mesafe olan La Ramblas civarındaki otelimize yerleştik. Elimizde gidilecek yerlerin listesi olsa da bugünü sadece etrafı görmek için geçireceğiz. Tapas, paella ve sangria bize geleneksel lezzetleri konusunda biraz fikir veriyor. Port Vell Limanı’na inmek için yürüyoruz ve La Ramblas’ın bitiminde Kristof Kolomb heykelini görüyoruz, Amerika’yı işaret ettiği söyleniyor. Liman’da restaurantlar, barlar ve Maremagnum adında bir alışveriş merkezi bulunuyor. Ayrıca Avrupa’nın en büyük akvaryumu burada fakat İstanbulda’da gördüğümüz için pek ilgimi çekmiyor.

Yazar

4 Yorum Var

  1. senin hikayemsi anlatımını çok seviyorum sibelcim.ne kadar çok kitap okuduğunu ne kadar donanımlı olduğunu cümlelerin arasında gezerken hissetmemek elde değil.fotoğraflar içinse söylenecek pek fazla birşey yok hepsi birbirinden harika ve bakılası:))Birazda karadeniz taraflarını gezin de seni görelim:))öpüyorum canım iyi gezmeler

  2. Bende seyahatlerini edebi diliyle birleştirip aktarmasını cok seviyorum hatta kıyaeftleri beni pek ilgilendirmiyor hiç bakmıyorum diyebilirim kusura bakma Sibelcim :))))

  3. Herhalde bu kullandığınız bu mavi tonlar,sizinle birlikte kataln mavisi veya sibel mavisi olarak değişecek mutlaka.Sarı renk ile çok güzel bir kompoziyon olmuş.Barcelona'dan gerçekten güzel bir akdın gibi kadın geçmiş.Excellent.

Yorum Yaz

Pin It