Yeni haftaya stil postuyla başlamayı çok isterdim ama geçen hafta ki Güneydoğu turunun son karelerini paylaştıktan sonra bahar enerjisi dolu harika bir kombin gelecek.
Şanlıurfa’dan sonra pazar sabahı erkenden uyanıp Halfeti’ye uğradık. Yapılan baraj nedeniyle büyük kısmı sular altında kalmış hüzünlü bir yer burası. Sular altında kalan kısımda başka bir yaşam başlamış bile, evler, mezarlar balıklara yuva olmuş. Tekneyle geziliyor fakat tekneciler kıyıya yaklaşmıyor. Bizim gibi tekneden atlamak ve terk edilmiş evleri gezmek daha akıllıca. Burada yetişen siyah güller ve Rumkale ise asla atlanmamalı.
Gaziantep’e devam ettiğimizde Mozaik Müzesi mutlaka görülmeli, ben Eski Yunan ve Roma Dönemi gördüğüm için her bir detay çok önemliydi, hatta gitmeden önce iphone için uygulamasını indirip sesli olarak dinledim. İmam Çağdaş’da Ali Nazik ve baklava günün motivasyonu olabilir, buradan baklava alacaksanız önceden sipariş vermeniz gerekiyor, yoksa alamayıp bizim gibi 2. alternatif olan Koçak Baklava’yı tüm şehirde ararsınız. Bey Mahallesi, Kale ve Tahmis Kahvesi görülecek diğer yerler !

 

 

Yazar

3 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It