Ekim ayının 8’inde ünlü bir otel zincirinin davetlisi olarak gideceğimiz Bali seyahatimizden önce İtalya bavulumu henüz boşaltmış durumdayım. Uzun bir yolculuk yorucu gibi görünse de tamamen farklı bir iklim bünyeye mutlaka iyi gelecektir. Tek sorun Ayaz’ın bizimle gelemiyor olması.

İtalya’da geçirdiğimiz haftanın detaylarını ise hızlı bir şekilde paylaşmaya çalışacağım. Milan’a sanırım bu 4. gidişimdi fakat Fatih’le de bir kere beraber görmek istedik. Duomo’da katedralin önüne geçerek poz vermekle kalmayıp ihtişamlı yapının içerisini de tabi ki gezdik. İncelik ve zerafet dolu heykeller, rönesans dönemine ait tablolar görülmeye değer.

Meydanın sol tarafında, burayı La Scala’ya bağlayan ve Duomo Katedrali ile muhteşem bir uyum gösteren tarihi alışveriş merkezi Galleria Vittoria Emanuele II bulunuyor. Dikkat edilirse lüks mağazaların yanı sıra yukarıdan size bakan onlarca heykel göreceksiniz. Galleria’nın cam tavanı, mozaik döşemeleri muazzam güzellikte. İnsanların bir boğa mozaiği etrafında toplanmış olduğunu görürseniz şaşırmayın, topuğunuzu koyup 3 kere döndüğünüzde your wishes come true !

Genellikle farklı yerlerde pizza ve makarna yedik, güzel şaraplardan yudumladık ve tiramisunun tadına baktık. Panzerotti için kuyruğuna girmesek de bir daha ki sefere Luini’ye mutlaka uğrayacağımız kesin. Milan metropol bir şehir olmasına rağmen inanılmaz huzurlu ve sakin, insanlar şık ve nazik. Milan Moda Haftası sebebiyle ziyaretlerim devam edecek.

sibeldemircimilan1

sibeldemirci7milan

sibeldemirci8milan

sibeldemirci3

sibeldemirci6

sibeldemirci9milan

sibeldemirci4

sibeldemircimilano

sibeldemircimilano8

sibeldemircimilan9

sibeldemircimilano12

sibeldemirci10

sibeldemirciluinimilan

Yorum Yaz

Pin It