Temmuz ayının ilk günleri tatil için muhteşem zamanlamadır… İş yok, stres yok, İstanbul’un trafiği kötü havası yok. Malezya, tatil üçlüsünün ilk ayağı olmakla birlikte peşimi bırakmayan yağmur, beni orada da takip etti. Yine de nemli, ılık hava, tropikal yağmurlar, huzur, işte kısaca bu hatırladığım.
Malezya’da dünyanın en uzun gökdelenleri olan Petronas manzaralı Shangri La Hotel’de kaldık, çoğunluğu Uzak Doğu’da bulunan bu otel zinciri çok keyifli ve detaylara önem veren anlayışı sebebiyle son derece memnun kaldım. Sağ yanımda İncil, sol yanımda Kuran-ı Kerim’i bir başka komodin başucunda daha görmemiştim.
THY ile gidiş business class olduğundan çok rahattık, 10 saat sürse de yorgunluk hissetmedik ve akşamüstü Kuala Lumpur’a vardığımızda bizi karşılayan yöresel meyveler ve şampanyamızı tattıktan sonra kendimizi dışarıya attık.
 
İlk gece yağmur eşliğinde Jalan Alor’da tatil boyunca bir daha aynı lezzette yiyemeyeceğiz, safranlı balık yedik. Jalan Alor açık hava resturantlarının bulunduğu, satıcıların menüleri burnunuza uzattığı bir cadde. Lüks değil hatta temiz olduğu da şüpheli ancak görülmesi gereken bir yer.
 
Ertesi gün ise Merdeka Meydanı’na gittik, meydanlar şehirler için bir nevi kendini ifade etme, bir çeşit özgürlük alanlarıdır. Merdeka Meydanı da 1957 yılında İngiliz Bayrağı’nın indirilip Malezya bayrağının asılmasıyla biliniyor. Aynı gün içerisinde tarih müzesi ve İstana Negara ya da diğer ismiyle Kral Sarayı’nı gezdik.
 

Elbise – Dress : Zara (Kuala Lumpur)
Çanta – Bag : Michael Kors
Ayakkabı – Shoes : Hotiç
Küpe – Earrings : H&M
Yazar

3 Yorum Var

  1. kesinlikle bu saç renginden şaşmayınız.okadar doğal duruyor ki..

Yorum Yaz

Pin It