Mercedes Benz Fashion Week Istanbul bu yıl Zorlu Center’da, tasarımcıların uzun zaman emek vererek hazırladıkları koleksiyonlarını modaseverler ve uluslararası alıcılarla buluşturmasıyla gerçekleşti. İstanbul Moda Haftası’na olan ilginin belirli sebeplerle azalması takvimde de kendini gösterdi diyebiliriz, müdavimi olduğumuz tasarımcılar da olsaydı seyrine doyum olmazdı. Buna rağmen her yıl olduğu gibi canla başla çalışan heyecanlı bir ekip, Mercedes Benz adına paylaşım yapan başarılı bloggerlarla gitmediğim defileleri de yerinde izlemiş kadar oldum. Bora Aksu, Raşit Bağzıbağlı, Zeynep Tosun, Raissa Vanessa bayılarak takip ettiğim sunumlar oldu.

Özellikle Zeynep Tosun hakkında söylemem gereken şu var : Hayalimde canladırdığım kıyafetlerin fazlasını ve daha iyisini çıkaran muhteşem yetenekli bir tasarımcı. Moda Haftasında ise Anadolu kadınının yeniden doğuşundan esinlenerek hazırladığı koleksiyonunu tanıttı. El işçiliğiyle incelikle işlenmiş tel kırma motifleri çok özeldi.

Wearing

Gömlek – Shirt : Zara TRF, Ceket – Coat : HM&Balmain, Çanta – Bag : Prada, Bot – Boots : Prada

IMG_9753

IMG_9802

raşit bağzıbağlı 2016-2017

Raşit Bağzıbağlı

raisa vanessa

Raisa Vanessa Sason

mehtap elaidi

Mehtap Elaidi

Fashion is displayed at the Zeynep Tosun presentation during the Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Autumn/Winter 2016 at Zorlu Center on March 18, 2016 in Istanbul, Turkey.

zeynep tosun

Zeynep Tosun

 

 

Yorum Yaz

Pin It