Moda ile ilgili yazılar okumayı, fotoğraflara bakmayı ve beğendiklerimi kendi tarzıma uyarlamayı çok seviyorum. Bu yüzden internette sık sık moda ile ilgili araştırmalar yapıyorum. İnsan kendine bir tarz belirse de kimi zaman farklı şeyler denemek ve stilini değiştirmek istiyor. Bunu yaparken de internetteki bazı mecralardan fikir edinmek keyifli sonuçlar veriyor. Yakın zamanda karşıma çıkan bir infografik moda ile ilgili düşüncelerimin bazılarını teyit etti, bazı yeni denemeler içinse bana cesaret verdi.

Hayatımızda moda kurbanı diye bir gerçek var. Kimi zaman tanıdıklarımızda, kimi zaman ise televizyonda bu moda kurbanları ile karşılaşabiliyoruz ve içimizden “keşke birileri onu uyarsaymış” diye geçiriyoruz. Moda kurbanı olmamak için, moda denilen her şeyi üstümüzde uygulamamak gerekiyor. Bunun yerine moda olanı kendi vücut tipinize ve tarzınıza uygun bir şekilde giyerseniz emin olun ortaya çıkan sonuç mükemmel oluyor. Bununla birlikte moda denildiğinde illa ki tüm maaşımızı kıyafete yatırmamız gerekmiyor. Aksine bütçemizi sarsmadan, harikulade bir stile sahip olmamız mümkün.

Hepimizin kendine ait bir tarzı var, moda ise her sezon yenileniyor. Bu yüzden kendi tarzımızı moda ile uyumlu bir hale getirmek için bol bol araştırma yapmak ve beğendiğimiz moda ipuçlarını arşivlerimize almak gerekiyor. Bu artık eskisinden daha kolay çünkü hepimizin çantalarında bir akıllı telefon var. Dergide, televizyonda hatta sokakta bile görüp beğendiğimiz bir kıyafetin resmini çekip sonra fikir almak için rahatlıkla kullanabiliriz. Tabi beğendiğimiz bu imajlardan faydalanmak için de denemekten korkmamak gerekiyor. Bazı sabit fikirlerimizi yenebilir ve daha önce cesaret edemediğimiz kıyafetleri en azından deneyebilirsek hiç tahmin etmediğimiz harika bir stille karşılaşmamız mümkün.

Bazen insanın yaratıcılığı ilginç bir kombin yapacak kadar çalışmıyor, böyle zamanlarda siyah pantolon ve Jean pantolon hayat kurtarıcı oluyor. Bu iki vazgeçilmez kıyafet ile göz alıcı bir aksesuar kullandığınız zaman ise kıyafetiniz mükemmel bir hale geliyor. Denemeler yaparken bazı kurallardan ve kalıplardan sıyrılmak gerekiyor. Unutmayın bu sizin giyiminiz, taşıdığınız beden de sizin bedeniniz. Bu nedenle yaratıcı olmaktan, yeni denemeler yapmaktan ve beğendiklerinizi giyinmekten asla çekinmeyin! Bende özgüven patlaması yaratan ve kıyafetlerime başka bir gözle bakmamı sağlayan bu infografik için Hepsimoda ekibine teşekkürler!

10 Giyim Kuralı - İnfografik10 Giyim Kuralı - İnfografik2

Yorum Yaz

Pin It