Önceki yıllar kadar hızla geçecek, yeni umutlar yüklenen, yeni hedefler koyduran yeni yıl… Bir başlangıç. Tarihin sanki bizim için sıfırlanıp bomboş bir sayfa açtığı zaman.  Sevdikleri hatırlatan, aratan, bir dilek tutturan.. Bunların hiçbiri olmasa da en azından bir günlüğüne dertleri unutturan, uyaran. Her şekilde yeni bir yıl, yeni olduğu için bilinmez, sürprizlerle dolu. Kışın en güzel gecesi, beyaz karların içinden kopup gelen rengarenk ışıklar. Bence mutluluk. Yılın en sevdiğim zamanı.

Süslenen plastikten bodur bir çam ağacı, aileden gelen ufak tefek hediyeler, televizyon karşısında izlenen yılbaşı eğlenceleri, tüm sevdiğimiz sanatçılar birarada. Elimizde meyve tabakları, çerezler.. Küçükken daha mı çok mutluyduk biz ya da annelerimizin patates salatasında mıydı keramet bilinmez ama bugünü sevdiklerimizle geçirmek önemli olan.

Geçtiğimiz sene Ayaz’a hamileydim ve heyecanla geçti aylarım. Bazen endişe de vardı ama çoğunlukla mutluluk. O saatten itibaren kimin ne dediği, ne düşündüğü konusunda sağır olmuş, gereksiz ne varsa hayatımdan çıkarmıştım. Önemli olan ailem ve bendim tabi ki. Şehrin, insanların gürültüsü kimi zaman yorsa da çoktan bu düzene alışmalı ve olan bitene şaşırmamalıydık. Birbirleri arkasından konuşup hiçbirşey olmamış gibi davrananlara, saygısızlığa ve haksızlığa, psikolojik şiddete ise asla ! Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki al gülüm ver gülüm, menfaat.. Yeni yıldan beklentiler çok yüksek. Umarız savaşlar sona erer ve masum çocukların katledilmesine, ölmesine daha fazla seyirci kalmayız. İnsanların hakkına tecavüz edecek her türlü zorbalık, adam kayırma, cebindeki paraya göz dikme haberlerine maruz kalmaz ve yaşamayız ! Vefa ve minnettarlık duyguları vicdanın göstergesidir, bunlardan nasibini alamamış tüm insanlara kapılar hep kapalı olacaktır.

Müziğim açık oldukça, sağlığım yerinde kaldıkça, yazılarım, çalışmalarım, seyahatlerim beni en motive eden şeyler. Yeni yılda gönlümüzden geçen her bir dileğimiz tek tek gerçekleşsin, tüm güzellikler bizimle olsun..

IMG_7563

IMG_7576

IMG_7496

IMG_7574

IMG_7439

IMG_7479

IMG_7579

IMG_7581

IMG_7588

IMG_7585

IMG_7605

IMG_7689

Yorum Yaz

Pin It