8 Eylül Cumartesi gününü aylar öncesinden beklemeye başlamıştık zira Red Hot Chili Peppers’ın ülkemize geleceği müjdesini aldıktan sonra hepimiz çok heyecanlıydık. Grubu lise yıllarımdan beri dinler çok severim, hit şarkıları da yıllardır kafamda döner durur, olur olmadık anlarda dream of Californication şarkısını kendime söylerim. Çılgın basgitarcıları Flea benim adamımdır. Konser esnasında amuda kalktığını söylememe gerek var mı ?
Statta olması gereken bir konserin neden Santral’da olduğunu anlayabilmiş değilim ama sanırım organizasyonu yapan Pozitif’in evdeki hesabı çarşıyı tutmadı. Ulaşım ve otopark sıkıntısını detaylı olarak yarın ki www.magazin.com.tr de ki yazımda bulabileceksiniz, ayrıca böyle bir konseri fırsat bilen Santral çevresindeki esnaf, bakkallar bile neredeyse ekmeğe kadar zam yapacakmış, otopark denize düşüp yılana sarıldım cinsindendi, çok ayıp etmişler.
Olumsuz şeyleri bir tarafa bırakırsak şayet şov ve adamlarımızın performansına şapka çıkarmamak elde değil, boşuna 42 bin kişi ayakta alkışlamadık. Açılışı 19:30’da Athena yaparken biz saat 20:00’de Golden Ring kapısından geçmekteydik. Athena çok başarılıydı bizi RHCP’a hazırladı, ısıttı. Sahneye Monarchy parçasıyla çıkan efsane grup, klasikleşmiş hitlerle birlikte yeni albümünden birçok parçayı seslendirdiler.
 
We were waiting 8th September since a couple of month with the good news of Red Hot Chili Peppers’ show in Istanbul and we were very excited. I listen to the group since my high school terms and really love them. Their hit songs circle in my mind and always sing Dream of Californication at unexpected moments to myself 🙂 Crazy guitarist Flea is my man. Do you need to hear he stand on his head ?
 
I don t know why the show is not at a stadium but I think it s some kind of an organization mistake. Anyway concert and the group’s performance was perfect, we all 42.000 auditors clapped them during the show. Turkish group Athena heated us for RHCP before the show. Monarchy was the first song they performed and the legends vocalized for classical hits also from new album.

 

Yazar

2 Yorum Var

  1. Vеry goοd info. Luсky mе ӏ ran acrоѕs
    your site by accident (stumbleupon). Ι've saved as a favorite for later!

    Here is my website … chatroulette

Yorum Yaz

Pin It