Yeni yıl gibi ben de çok genç, dengeli ve enerji dolu hissediyorum. Yeni yıl gecesini son yıllarda olduğu gibi evde geçirdim, Ayaz’la ve karnımdaki yeni bebeğimizle.. Senede bir olduğu gibi yine menümde kestaneli pilav ve hindi vardı. Kırmızı yılbaşı kazağımızı giyip televizyon izledik ve önümüzdeki yıl aynı gün evde 2,5 yaşında bir Ayaz ve buçukluk bir bebek olacağını düşünüp daha da mutlu olduk.

Aralığın son günlerinde ailemiz genişlediği için daha büyük olan yeni evimize taşındık, benim işlerimden dolayı her ne kadar şehir merkezine gitmeyi istediysem de Yeşilköy’ün sakin olması sebebiyle çocukları daha rahat yetiştirebileceğimizi düşündük ve yine burada kaldık. Çoğunlukla evi düzenlemekle uğraştığımızdan ve diğer işlerden hamileliğimde 4,5 ay nasıl geçti anlamadım bile. Herhangi bir sıkıntı olmazsa küçük bebeğimiz Haziran ortasına doğru gelecek yani Ayaz’la aralarında tam 2 yaş olacak.

2016 tam anlamıyla çok sakin ve çok mutlu geçti. Belki hayatımın en güzel yıllarından biriydi. En yorulduğumuz anda güzel işbirlikleri ve projelerle soluğu dünyanın farklı yerlerinde aldık, kendimizi dinleme ve bir süre buralardan uzak kalma fırsatı bulduk. Canımı sıkan tek bir şey dahi olmadı, en ufak bir konuyu bile kafama takmadım. Sağlık ve huzur olduğu sürece zaten herşey yolunda.. Biraz daha olgunlaştım, hayata daha pozitif bakmaya ve her an herhangi bir yerde, herhangi bir sebeple bu güzel hayattan kopabileceğimiz gerçeğiyle yaşamaya ve ailemle her anın tadını doyasıya çıkarmaya başladım. İnsanları olduğu gibi kabul edip ne yaparsan yap kimseyi değiştiremeyeceğini ve maalesef bazılarının her zaman fazlasını istediklerini anladım. Kızgınlıklarım geçti hatta aklıma bile gelmedi. Mutluluğuma mutluluk katan Ayaz ve minik oğlum varken, ilk günden beri aynı heyecanla beni seven, her günü sevgililer günü tadında yaşatan sevgilim ve tonlarca şey varken aklımıza can sıkıcı şeyleri getirmek delilik olurdu.

IMG_1542

IMG_1549

IMG_1611

IMG_1613

IMG_1619

IMG_1673

Yorum Yaz

Pin It